вівторок, 6 вересня 2016 р.

6 вересня 1924 року народився український історик і археолог Михайло Юліанович Брайчевський (1924 - 2001)

Через свою безкомпромісну позицію був об’єктом постійних цькувань з боку радянських "режимних" істориків та спецслужб. На хвилі репресій 1972 року його звільнили за «серйозні теоретичні помилки та методологічні хиби» з Інституту археології АН УРСР. Тільки з наближенням української незалежності Брайчевський отримав заслужене визнання, офіційно діставши ступінь доктора наук аж у 1989 році.
Кожна з його надрукованих праць ставала помітною віхою в історичній науці, а окремі з них, без перебільшення — класичними. Найважливіші з них такі: «Коли і як виник Київ» (1963), «Біля джерел слов’янської державності» (1964), «Походження Русі» (1968), «Утвердження християнства на Русі» (1988), «Конспект історії України» (1998), «Походження слов’янської писемності» (1998)

неділя, 4 вересня 2016 р.

 Сьогодні в Україні вшановують пам`ять Василя Стуса (1938-1985) - українського поета, перекладача, літературознавця, правозахисника.

Стус був одним із найактивніших представників українського культурного руху "шістдесятників". За свої переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури він зазнав переслідування з боку радянської влади.
Загинув у ніч з 3 на 4 вересня, у карцері. Офіційна версія смерті поета - зупинка серця. Товариш Стуса, також колишній політв'язень, Василь Овсієнко поруч із цією версією висував припущення про загибель від удару карцерними нарами, імовірно, зумисне підлаштовану наглядачами.
Василь Стус був похований спочатку на табірному кладовищі і лише у 1989 році разом із побратимами - Юрієм Литвином і Олексою Тихим – перепохований на Байковому кладовищі Києва.

четвер, 1 вересня 2016 р.

СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА!
Барвиста осінь зустрічає нас важливим, урочистим, незабутнім святом – святом Першого дзвоника. Директор школи Волик А.В. привітала всіх із чудовим святом 1 Вересням – Днем  Знань, який відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен з учнів, за допомогою вчителів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.
Схвильовано радіють учні, вчителі, батьки. Рясніють квіти, сяють посмішки… Чарівний годинник відлічує останні хвилини веселого лагідного літа. Ми на порозі в захоплюючу Країну Знань! Нехай цей рік буде щасливим для кожного з нас. Пам’ятайте, що знання- це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього.