неділя, 29 березня 2020 р.

Факультатив 11А

ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В СКЛАДІ АВСТРІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ НАПРИКІНЦІ XVIII - у ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XIX ст. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIX ст.
 1) Ознайомитись з датами та поняттями

-        1816 р. -створення освітнього товариства галицьких греко-католицьких священників;
-        1833 – 1837 рр. – діяльність «Руської трійці»;
-        1848 р. – скасування панщини в Галичині; видання першої україномовної газети «Зоря Галицька».
-        1805 р. - відкриття університету в Харкові;
-        1834 р. - відкриття університету в Києві;

-        «Будителі» - активісти національного, культурного й мовного відродження в середовищі слов'янських народів, рух національно свідомої інтелігенції у чеських, словацьких, хорватських, словенських, болгарських, українських землях. Таку назву ватажки національних рухів отримали за заклики до співвітчизників «прокинутися від багаторічного сну» і згадати про своє давнє коріння.
-        «Революція» - (від лат. revolutio — переворот, змінення, кардинальна зміна) – на відміну від «реформи» - швидка радикальна зміна всієї системи, а не лише окремої її частини. У відповідності з тим, про яку саме систему йдеться, кажуть про політичну, науково-технічну, промислову революцію, революцію в якійсь окремій галузі, та інше.
-        «Весна народів» -  низка революцій, що прокотилися Європою у 1848 - 1849 рр. Революційні події розпочалися у лютому 1848 р. у Франції і швидко поширилися на Австрійську імперію, німецькі та італійські землі.
      
-        «романтизм» - напрямок у європейській літературі та мистецтві, що виник на зламі XVIII-XIX ст. на хвилі розчарування у результатах Французької революції. Його прихильники привертали увагу до внутрішнього світу людини, протиставляли дійсності мрії та ідеали людини, волю творчої особистості, її прагнення свободи тощо. Романтизму притаманні такі риси, як інтерес до національної культури та фольклору, ідеалізація минулого. На певному етапі романтизм пов’язаний з революційними поривами.
-        «класицизм» - Напрям в європейському мистецтві, який уперше заявив про себе в італійській культурі XVI ст. і зберігав свої позиції до першої чверті XIX ст. Прихильники класицизму намагалися будувати художні твори на засадах розуму, наслідували зразкам античного мистецтва, орієнтувалися на вимоги, смаки вищої суспільної верстви.   Наприклад, в літературі автори обов’язково дотримувались канонічних правил написання творів, ігнорували особисті почуття (герой самовіддано виконує державний обов’язок, дійові особи різко поділені на позитивних та негативних та ін.)  

     2) Розгляньте карту 

     


     3) Ознайомтесь з відео
        
    4) Пройти тести самоконтролю








Немає коментарів:

Дописати коментар